Daimler akcji: Grupa motoryzacyjna nie może śledzić Tesla i raporty gwałtowny spadek sprzedaży

W drugim kwartale roku obrotowego 2020 Daimler osiągnął obroty firmy na 30,2 mld euro, co oznacza spadek o 29 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Z kolei konkurencyjna Tesla odnotowała znacznie niższy spadek sprzedaży.

W tym samym okresie sprzedaż Grupy w grupie motoryzacyjnej z siedzibą w Stuttgarcie spadła o 34 procent rok do roku do 541 800 samochodów osobowych i użytkowych (rok wcześniej: 821 700 sztuk).

Tymczasem potwierdziły się wstępne dane dotyczące zysków przed odsetkami i podatkami (EBIT) oraz wolnych przepływów pieniężnych z działalności przemysłowej. Pozostał wynik netto w wysokości minus 1,91 mld EUR (rok wcześniej: minus 1,24 mld EUR).

„Ze względu na bezprecedensową pandemię COVID-19 musieliśmy przetrwać trudny kwartał. Ale nasza płynność netto w przemyśle jest dowodem skutecznej kontroli kosztów i skutecznego zarządzania gotówką, które musimy egzekwować. Widzimy teraz pierwsze oznaki ożywienia sprzedaży – zwłaszcza w Mercedes-Benz Samochody Osobowe, gdzie obserwujemy duże zapotrzebowanie na nasze najlepsze modele i nasze zelektryfikowane pojazdy”, mówi Ola Källenius, dyrektor generalny Daimler AG i Mercedes-Benz AG.

Z przerwami w produkcji w marcu, kwietniu i maju, a także krótkim czasie pracy, Daimler spełnił mniejszy popyt. Daimler AG, jako płynność przemysłowa netto, na koniec czerwca 2020 r. nadal dysponowała 9,5 mld EUR (poprzedni kwartał: 9,3 mld EUR).

Dyrektor generalny Daimlera Ola Källenius zapowiedział również, że w latach 2022-2025 przedłuży program oszczędnościowy Grupy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*