Daimler dostarcza więcej autobusów elektrycznych Mercedes-Benz eCitaro

Dwa całkowicie elektryczne Mercedes-Benz eCitaro udać się do firmy autobusowej Egenberger w Thierhaupten koło Augsburga. Składane rampy na obu drzwiach zapewniają pasażerom możliwość wejścia na pokład dla osób niepełnosprawnych.

Trzy monitory TFT dostarczają dodatkowych informacji podczas jazdy, zintegrowane są gniazda USB do urządzeń ładujących oraz router Wi-Fi zapewniający dostęp do Internetu. Pojemność baterii czystego autobusu elektrycznego Mercedes-Benz eCitaro wynosi około 292 kWh.

Egenberger jest partnerem augsburskiego stowarzyszenia transporto-taryfowego AVV, a także obsługuje ruch turystyczny i wynajmujący z flotą około 70 pojazdów.

Firma jest już klientem szwabskiej firmy Daimler AG. Niemiecka firma autobusowa od dwóch lat korzysta również z hybrydy Citaro od Mercedes-Benz.

Bezemisyjnego i całkowicie elektrycznego eCitaro został wprowadzony przez Mercedes-Benz po raz pierwszy w 2018 roku. Grupa motoryzacyjna Daimler z siedzibą w Stuttgarcie konkuruje między innymi z BYD z Chin w segmencie autobusowym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*