VW chce zainwestować do 7 mld euro w przyszłe oprogramowanie do dywizji

Problemy z oprogramowaniem dla całkowicie elektrycznego ID.3 doprowadziły do tego, że były szef musiał odejść. Niezależną organizacją Car.Software kierował Christian Senger jako dyrektor generalny.

Markus Duesmann, dyrektor generalny niedawno odwołanej spółki zależnej Audi AG, przejmie również temat oprogramowania w Zarządzie Grupy Volkswagen w ramach jego odpowiedzialności za badania i rozwój.

Jednostka Car.Software ma na celu ukończenie liczby 5000 specjalistów IT do 2020 roku. Dirk Hilgenberg ma zostać nowym dyrektorem generalnym, ostatnio starszym wiceprezesem ds.

System operacyjny vw pojazdu ma być rozwijany w ważnej jednostce oprogramowania z siedzibą w centrum high-tech „IN Campus” w Ingolstadt. System operacyjny, chmura danych motoryzacyjnych i nowa architektura elektroniki dla jednostek sterujących pojazdami.

Oprogramowanie będzie używane w kolejnych samochodach elektrycznych, a od 2025 r. we wszystkich nowych modelach Grupy. Volkswagen rzeczywiście chciał zacząć od ID.3 z nowym i kompleksowym oprogramowaniem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*